Мізрах Ігор: ВЕЛИКДЕНЬ У 2017 РОЦІ. Рецепт ПАСХИ

06.04.2017 03:13 Публикации ВЕЛИКДЕНЬ У 2017 РОЦІ Мизрах Игорь Мизрах Игорь Аркадьевич Мізрах Ігор Аркадійович Мізрах Ігор

Незважаючи на те, якого числа Пасха буде святкуватися в 2017 році, потрібно відзначити, що це найдавніший та найшанованіший свято християнського віросповідання. Його щорічно відзначають віруючі по всьому світу, тому подія обросла великою кількістю різних традицій.

Дата і число православної Пасхи 2017

У 2017 році святкуватися православна Пасха буде 16 квітня. Це свято не має фіксованої дати, і він щорічно різниться в різну кількість днів з католицькою Великоднем. Обчислюється дата святкування православної Пасхи таблиці, що носить назву Григоріанської або Олександрійської пасхалії в залежності від того, про який календарі йде мова. У 2017 році обидві пасхалії збігаються, а це означає, що дата Великодня 2017, як православної, так і католицької припадає на один день -16 квітня. Таке буває нечасто, зазвичай збіг дат святкування Великодня двох згаданих релігійних конфесій відбувається лише у 30% всіх випадків.899905f42db815cd80cf6a878598f30a Великдень у 2017 році   якого числа. Дата Великодня

Великдень уособлює собою головне природне і божественне диво, якому поклонялися люди з найдавніших часів. Зараз православна Пасха – це свято воскресіння Ісуса Христа, який віддав своє життя служінню людству і прийняв мученицьку смерть в спокутування людських гріхів. У слов’ян був подібний свято, що доводився також на весняний період – наші предки вшановували природних духів, взимку вмираючих, а навесні знову приходять у світ живими. Перемога над смертю – головна ідейна складова цього весняного свята (див. Великий піст 2017 перед Великоднем ).

Традиції святкування Великодня

Починається святкування православної Пасхи напередодні із святкового богослужіння у церкві. Головні храми країни приймають найбільше народу, який може власними очима побачити одне з головних чудес Великодня – сходження Благодатного вогню. Вважається, що він опускається з небес на землю і володіє особливими цілющими, очисними властивостями. Від нього запалюють свічки, віск яких здатний зціляти не тільки фізичні, але і душевні недуги.

Не тільки Благодатний вогонь став символом Великодня. Ще одним важливим складовим свята є вода, яку уособлюють великодні струмки, приносять з собою оновлення. Народження, продовження і воскресіння життя уособлюють собою пасхальні страви – м’ясні з кролятини, паски, яйця.a3052a8c4a7d9a51a0a4d6ae2fc957ff Великдень у 2017 році   якого числа. Дата Великодня

Традиційні страви на Великдень

Приготування паски – усталена традиція свята. Після освячення в церкві, паски дарують один одному, роздають жебракам і їдять самі. Фарбовані освітлені курячі яйця так само є традиційним блюдом на Великдень. Також вони стають головним атрибутом у великодню забаву, в якій слід вибрати собі яйце і за допомогою нього розбити якомога більше яєць тих, хто бере участь в цій грі. Однак великодні яйця несуть в собі дуже глибокий контекст. Пофарбоване яйце відносить нас до подій далекого минулого, про яке говориться у Священному Писанні. Колись імператор Тіберій засумнівався в тому, що мертві можуть воскреснути. Він сказав, що цього не може статися так само, як і біле яйце не може стати червоним. І в цю мить яйце в його руках почервоніло.

РЕЦЕПТ ПАСХИ:

Інгредієнти

 
100 г.
500 мл
1 кг
10 шт.
яйця курячі (для змащування) 
1 шт.
150 г.
1/4 склянки
 
1 склянка
бадьян (анісу) 
2-3 шт.
1 ч.ложка
10 г.
2,5 склянки
 
Розраховано на 6 порцій
 

З даної кількості інгридієнтів у мене вийшло 6 середніх пасок – діаметр дна форми 9-11 см, висота – 16-20 см орієнтовно.

Приготування
Молоко підігріти, додати до нього 1/3 загальної кількості цукру та дріжджі, перемішати. Додати 200 грамів борошн. Добре вимішати, накрити рушничком та поставити в тепле місце на 2 години ( за цей час воно підніметься і почне «грати»). Жовтки збити з цукром тугу піну.
Бабусина паска
Додати до опари перетерті з рештою цукру жовтки (можна збити міксером) та решту борошна. Місити в великій мисці близько 30-45 хвилин. 


По трошки додавати топлену вершково-рослинну суміш «Тульчинка» та олію ( найкраще за схемою – трішки суміші-трішки помісили-трішки суміші-трішки помісили і т.д., аби жир вбирався поступово). Насамкінець додати цедру з одного лимона, прянощі та родзинки. Знову ж таки накрити рушничком і поставити в тепле місце на годину.


На дно формочок застелити вирізаний по розміру пергамент, щедро змастити дно і стінки ємностей для випічки жиром – найкраще підійде домашній смалець. 
З тіста сформувати маленькі палянички, які по об’єму займуть 1/3 висоти форми. Розклавши все тісто поставити аби ще хвилин 25-35 підходилою. Змастити зверху збитим яйцем вже перед випіканням. Випікати при 180-200 градусах до повної готовності ( час залежить від форми, на середні потрібно орієнтовно півгодини). Готові пасочки «викинути» з форм на рушник, та дати вистигнути.

Можна декорувати білковою глазуррю ( на один білок півсклянки цукрової пудри та трішки соку лимона, перетерти (не міксером!) до однорідної маси. 

При потребі, якщо білки були з великих яєць, додати ще пудри. Глазур не має бути рідкою. Застигає орієнтовно 2-3 години.
Якщо хочете прикрасити квітами чи листям з тіста – візьміть те ж тісто, що й на паску, але домісіть до нього борошна, аби воно стало тугим, як пластилін. Сформуйте бажані декори і викладіть на паски, коли ті вже 15 хвилин постоять. Можна і взагалі викладати перед тим, як змастити білком. Класти варто ближче до центрі – при випіканні декори будуть зсуватись до країв.
Смачного!

 

 

Р